top of page

TANEČNÍ STYLY

sTREET DANCE A

Lektor - Tereza Peštová

Street dance je pouliční tanec, který nevznikl v tanečních studiích, ale na ulici a v klubech, již v 70.letech 20.století. Je to hromadný název pro skupiny tanečních stylů jako je hip hop, lockin’, poppin’, house a další. Všechny tyto styly mají různé základní kroky a pohyby těla, které se naučíte a můžete je pak dál rozvíjet. Dá se tančit skupinově, což je v dnešní době hodně populární, ale můžete zářit také jako jednotlivci a věnovat se například jen jednomu konkrétnímu stylu a zlepšovat se v něm, když Vás baví! Kurz "A" je primárně zaměřen na děti ve věku 12 - 16 let a tanečníci v tomto kurzu už jsou pokročilejší. Tanečníci už znají a ovládají základy a učí se složitější a náročnější kroky.

sTREET DANCE B

Street dance je pouliční tanec, který nevznikl v tanečních studiích, ale na ulici a v klubech, již v 70.letech 20.století. Je to hromadný název pro skupiny tanečních stylů jako je hip hop, lockin’, poppin’, house a další. Všechny tyto styly mají různé základní kroky a pohyby těla, které se naučíte a můžete je pak dál rozvíjet. Dá se tančit skupinově, což je v dnešní době hodně populární, ale můžete zářit také jako jednotlivci a věnovat se například jen jednomu konkrétnímu stylu a zlepšovat se v něm, když Vás baví! Kurz "B" je primárně zaměřen na děti ve věku 6 -12 let a tanečníci v tomto kurzu už jsou mírně pokročilí. Tanečníci si procvičují základní kroky a připravují se na náročnější kroky.

Lektor - Tereza Peštová, Lucie Faltisová

sTREET DANCE C

Street dance C je taneční kroužek pro děti, kde se naučí základní pohyby, kroky. Naše hodiny jsou obohaceny také o nějaké hry, aby se děti nenudily. Obsahuje to mnoho dalších podskupin tance, které se děti naučí postupem času. Ať už je to ve složce nejmladších nebo mezi staršími. Tančíme na skladby, které jsou v dané době hity, pohádkové písničky, aby si děti nepřišly v tak neznámé atmosféře, ale také nějaké starší hip hopové.

Lektor - Leontýna Mejdrová

show dance A

Show dance je tanec, který obsahuje příběh s náznakem děje. Taneční hodiny jsou zaměřeny na celkový pohyb těla a dosažení velké flexibility. Učíme se základní prvky baletu, moderny, disca, jazzu i akrobacie. Nacvičujeme několik krátkých tanečních sestav, které pak spojíme v jednu velkou choreografii a s tou pak vystupujeme. Součástí jsou samozřejmě také hravé kostýmy. Tento kurz je určen pro děti ve věku 12 - 16 let, ale pokud je dítko mladší, avšak pohybově nadané není problém ho zařadit mezi starší děti. Kurz "A" navštěvují děti, které jsou pokročilé a již znají a ovládají základní prvky a učí se prvkům složitějším, lekce jsou také náročnější. 

Lektor - Natálie Barcalová

show dance B

Lektor - Alena Staníčková

Show dance je tanec, který obsahuje příběh s náznakem děje. Taneční hodiny jsou zaměřeny na celkový pohyb těla a dosažení velké flexibility. Učíme se základní prvky baletu, moderny, disca, jazzu i akrobacie. Nacvičujeme několik krátkých tanečních sestav, které pak spojíme v jednu velkou choreografii a s tou pak vystupujeme. Součástí jsou samozřejmě také hravé kostýmy. Tento kurz je určen pro děti ve věku 6 - 12 let. Kurz "B" navštěvují děti, které nejsou pokročilé a učí se základním krokům a prvkům. Lekce jsou hravější, děti se učí i pomocí různých her. 

MTV dance

Lektor - Lucie Faltisová

MTV dance je jedním z novějších tanečních stylů. Vychází z hip hopu a tančí se zejména ve skupině. Je založen na choreografiích, které se tančí ve videoklipech známých zpěváků. Buďto choreografie vychází přímo ze slavného videoklipu, anebo se přebírá jen hlavní myšlenka a bere se základní inspirace.

TIK TOK DANCE

Lektor - Leontýna Mejdrová

Tento taneční kurz se odvíjí od celesvětově úspěšné mobilní aplikace Tik tok, která je určená k natáčení a vytváření krátkých tanečních nebo vtipných a virálních videí. Na této lekci se naučíte spoustu chytlavých a známých tanečků z Tiktoku, hlavně populární pohyby, ze kterých budeme vymýšlet i naše originální sestavy. 

FIT DANCE

Lektor - Lucie Faltisová

Jedná se o zcela jiný koncept, který kombinuje moderní tanec, zábavu a občas i fitness. Jde především o užívání si jednoduchých pohybů v rytmu moderní hudby. Ve Fit Dance se tančí nejrůznější taneční styly. Důraz je kladen především na předání dobré nálady, uvolnění a dobrého pocitu z pohybu ve formě tance.

contemporary

Lektor - Lucie Faltisová

Contemporary je moderní výrazový tanec, který je vzhledem ke své technické podobnosti přirovnáván k modernímu tanci a baletu. Naše lekce nejsou věkově omezeny a všichni jsou tedy vítáni. V průběhu hodin se naučíte muzikalitě, lepší flexibilitě, stabilitě a také zvětšíte svůj pohybový slovník.

MINI DANCE

Lektor - Natálie Barcalová

Mini dance jsou tanečky pro nejmenší děti. Děti se naučí tančit na různé dětské písničky a naučí se základní taneční kroky. Tančíme s pomůckami, ale i bez nich. Snažíme se zlepšit fyzickou zdatnost dětí. V průběhu hodin s dětmi hrajeme spoustu zábavných her

RETRO dance

Lektor - Tereza Peštová

Retro dance jsou tance pro dospělé, kde si na hity 70. - 90. let mohou zatančit. Lekce probíhají v přátelském duchu, rozehříváme se, protahujeme se a poté tančíme jednoduché kroky. Rádi tvoříme i společné choreografie, při kterých se zapotíme i nasmějeme.

ORIENTÁLNÍ TANCE

Lektor - Barbora Harigelová

Orientální tanec je určen ženám bez ohledu na věk či váhu. Pomáhá proti bolestem zad, naopak nezatěžuje klouby. Příznivě působí na vnitřní orgány, je tedy pohybem šitým ženám přímo na míru. V neposlední řadě pomáhá zlepšovat zdravé sebevědomí a přijetí sama sebe. Součástí každé lekce je protažení a posílení, výuka tanečních prvků a kombinací a společná choreografie v různých stylech orientálního tance, kde můžeme zúročit vše, co se naučíme.

bottom of page